כתר שיניים

רוצים לחסוך עד 50 אחוז על הטיפול?
מלאו את הפרטים וקבלו בדיקת התאמה ללא עלות וייעוץ מקצועי בחינם!

תהליך החלפת כתר שיניים

אם היה לך או לאדם אהוב אובדן שיניים וכאבי שיניים. ייתכן שנחשפת למונח כתר שיניים. כתרי שיניים, המכונים גם ציפויי שיניים. הם שיקום שיניים המכסה או מכסה שן חסרה או שן פגומה בכתר חדש. במקרים רבים יש צורך בכתר שיניים כאשר חלל גדול איים על בריאות הפה של השן הפגועה. כתרי שיניים עשויים מחומר חרסינה שמרגיש כמו קליפה קשה. לעתים קרובות הם נקשרים לשן הפגועה במלט שיניים. כתרים דנטליים מומלצים לשיניים שסבלו מריקבון חמור, טראומה משמעותית או זיהומים, שם נחשף שורש השן. או כאשר השן הקיימת נפגעת קשות בגלל גיל. מחלה, שברים שבורים או בעיות מסובכות יותר.

כתר שיניים סוגים זירקוניה/חרסינה

כתרים דנטליים יכולים למנוע נזק נוסף וזיהום בחלק הפנימי של הפה על ידי כיסוי שן נגועה. החומרים המשמשים לייצור כתר השיניים יכולים לכלול חומרים כגון פלסטיק, קרמיקה. קומפוזיט או מתכת. הכתר החדש ישתלב מעל השן הקיימת ונראה כי הוא מחקה את השן הטבעית. אם אתה זקוק לכתרי שיניים וחסר לך שן אחת או יותר, אתה יכול לבקר אצל רופא השיניים שלך לצורך הערכה והתקנה.

הסיבות לכך שאנשים עשויים להזדקק לכתר שיניים שונות. לדוגמא, אם שורש השן הפך גלוי. ניתן להשתמש בכתר זמני עד שרופא השיניים יכול למרוח כתר קבוע. חולים אחרים עשויים להניח כתרים על שיניים שנרקבו מכדי לתמוך בשן טבעית. ניתן להשתמש בכתרי שיניים גם לתמיכה בשן חסרה כאשר השן הקיימת התקצרה עקב אובדן שן. כתר שיניים יכול לשמש גם כדי להגן על שורשי השיניים החשופים שהוסרו עקב ריקבון או מילוי נרחב. כתרים שימושיים גם בחולים הסובלים ממומים מולדים המסכנים את יכולת הלעיסה והיגיינת הפה.

כתר שיניים

מה זה כתרים דנטליים?

כתרים דנטליים משמשים לרוב בקרב חולים שאובדן שן התרחש לאחר טראומה כלשהי בלסת. לדוגמא, אם מטופל מאבד מילוי שיניים גדול במהלך הניתוח. הוא עשוי לדרוש כתרי שיניים בכדי להחזיר את השיניים הנותרות למראה תקין. סיבה נוספת שמטופל עשוי לדרוש כתר שיניים היא אם למטופל יש מום כתר קשה הדורש מילוי גדול. כתרים עובדים גם במקרים בהם השיניים שהיו חסרות כל חייהן לא מושכות מבחינה ויזואלית.

כאשר אתה מתייעץ עם רופא השיניים שלך לגבי כתרי שיניים. הוא או היא ישקלו כיצד הכתר ישפיע על המראה שלך וכמה זמן ייקח לתוקף. כתרים משפיעים גם על מידת השיניים שמסוגלות לנגוס במאכלים ולתמוך בהם כראוי. ניתן לייצר כתרים ממגוון רחב של חומרים, כולל חרסינה וזהב. שני החומרים הללו יכולים להראות טבעיים ולעבוד היטב בפה. אך ישנם גורמים נוספים שיש לקחת בחשבון לפני ההחלטה להציב כתרים דנטליים.

הסיבה העיקרית לכך שחולה עשוי לדרוש כתר שיניים היא מכיוון שחל שינוי משמעותי בכוח ובבריאות השיניים. החלפה מוחלטת ומלאה של כל השיניים בפה עשויה להיות יקרה מדי עבור המטופל. בנוסף, אדם עשוי שלא לרצות לעבור שוב את כאב השיניים החסרות. וייתכן שיעדיף להחליף את השן או את השיניים שאבדו. יש אנשים הסובלים ממחלת קרוהן או ממצב אחר הפוגע בפה. גם הם זקוקים לכתר בכדי לספק להם רמת נוחות ויציבות.

למה חשוב להתייעץ עם רופא שיניים על כתר שיניים

השלב הבא לאחר התייעצות עם רופא שיניים לגבי האפשרות להציב כתרים הוא למצוא מעבדת שיניים מנוסה שתוכל לבצע את ההליך. לכתרים לא לוקח הרבה זמן להציב אותם. אבל זה יכול לקחת כמה ביקורים כדי לוודא שהרושמים הם בדיוק מה שהמטופל מצפה לו. במהלך הביקור הראשון. עוזר השיניים ישים את רושם השיניים המקורי במכונת המעבדה. במהלך הביקור השני. עובדי מעבדת השיניים ישתמשו במכונה מיוחדת לשכפול ההופעות. תהליך זה של הצבת הרשמים יאפשר לטכנאי המעבדה ליצור העתק מדויק של כל שן שתוחלף. חשוב לזכור כי רשמים אלה ישמשו למטרות אחרות מאשר החלפת ריקבון או שבירת שיניים.

כתרי שיניים מכוסים בדרך כלל בביטוח שיניים, אך ישנם מקרים בהם חברת הביטוח אינה מובטחת לחומר המשמש לכתרים. עדיף לחקור את האפשרויות שיש לך ולברר אילו מהן יתאימו ביותר למצבך. אם אין לך ביטוח שיניים. או אם חברת הביטוח שלך אינה מכסה הליך מסוג זה, יש עדיין דרכים זולות אחרות להניח כתרים על השיניים. יש אנשים שבוחרים לרכוש כתרי שיניים מזהב כדי לשמור על רושם השן המקורי. אנשים אחרים בוחרים להניח כתר פיברגלס מעל כתר הזהב כדי לשמור על חיוכם טבעי.